Ndërlidhjet

ROMË


Italia dhe Rusia thanë se bisedimet ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Rusisë, rreth marrëveshjes së re për partneritet strategjik, duhet të fillojnë sa më shpejtë që të jetë e mundur. Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri i Italisë Romano Prodi thanë se këto bisedime duhet të ndihmojnë promovimin e rritjes ekonomike dhe sigurinë në Evropë.
Ata u takuan sot në Bari të Italisë.
XS
SM
MD
LG