Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan votoi sot për shqyrtimin e planit të demokratëve për tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku. Votimi u bë pasi republikanët dy herë kishin bllokuar përpjekjet për këtë debat.
Plani parasheh fillimin e tërheqjes brenda katër muajve pas miratimit dhe tërheqjen e plotë në mars të vitit 2008. Megjithë votimin e sotëm shumë republikanë e kundërshtojnë propozimin e demokratëve.
XS
SM
MD
LG