Ndërlidhjet

GAZË


Kryeministri palestinez Ismail Haniyah i dorëzoi zyrtarisht presidentit Mahmoud Abbas listën e ministrave për qeverinë e re të unitetit. Vendimi pason disa muaj debate ndërmjet lëvizjes Hamas të kryeministrit dhe partisë Fatah të presidentit.
Kabineti i ri qeveritar pritet që të kërkojë të shtunën votëbesimin e parlamentit.
XS
SM
MD
LG