Ndërlidhjet

PRAGË


Zëvendësi i kryenegociatorit për statusin e Kosovës Albert Rohan i dorëzoi sot Sekretarit të Përgjithshëm të KB Ban Ki Moon raportin e Marti Ahtisarit për statusin e Kosovës e gjithashtu edhe propozimin për zgjidhjen e statusit, konfirmoi për radion "Evropa e Lirë", zëdhënësi i KB Brenden Varma.
"Sekretari i Përgjithshëm i ka tani këto dy dokumente dhe i duhet kohë për t'i shqyrtuar. Pastaj ato do t'i dërgojë në Këshillin e Sigurimit" tha Varma duke shtuar se "ky propozim pritet të jetë në Këshillin e Sigurimit diku para prillit, ose gjatë prillit".
(Më gjerësisht në rubrikën INTERVISTA)
XS
SM
MD
LG