Ndërlidhjet

BERLIN


Gjenerali amerikan Henry Obering tha se planet e Uashingtonit për ndërtimin e pjesëve të sistemit për mbrojtje raketore në Evropë, nuk e rrezikojnë Rusinë. Drejtori i Agjencisë amerikane për Mbrojtje Raketore tha se sistemi nevoitet për mbrojtjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës nga ndonjë sulm eventual nga Irani.
Uashingtoni planifikon që pjesë të sitemit të vendosen në Poloni dhe në Çeki.
XS
SM
MD
LG