Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Javier Solana, Komisionerja për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero-Waldner dhe ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeyer do të takohen të hënën në Uashington me Sekretaren e Shtetit Condoleezza Rice.
Takimi ka për qëllim përgatitjet për samitin Bashkimi Evropian-Shtetet e Bashkuara, që do të mbahet më 30 prill në Uashington.
Ministria e jashtme gjermane tha se ndër temat që do të diskutohen të hënën do të jetë edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG