Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Kroacisë Stipe Mesiq sot e filloi vizitën dyditëshe në Shqipëri. Mesiq në Tiranë do të bisedojë me presidentin Alfred Moisiu dhe kryeministrin Sali Berisha, ndërsa në Vlorë do të marrë pjesë në promovimin e librit të tij të përkthyer në shqip "Si u shkatërrua Jugosllavia".
Pritet që presidenti Moisiu të nderojë homologun kroat Mesiq me çmimin Nëna Tereza, për kontributin e tij në ndërtimin e marrëdhënieve shqiptaro-kroate dhe stabilizimin e rajonit.
XS
SM
MD
LG