Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite e ka hedhur poshtë qeverinë e re palestineze të unitetit, duke theksuar se kjo qeveri e përbërë nga fraksionet e Hamasit dhe Fatahut nuk i përmbush kërkesat e bashkësisë ndërkombëtare.
Zyrtarët izraelitë thanë se nuk duket që qeveria e re do t'i plotësojë kërkesat ndërkombëtare për të njohur të drejtën e ekzistimit të shtetit të Izraelit.
XS
SM
MD
LG