Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel dhe presidenti i Polonisë Lehc Kaczynski vazhduan edhe sot bisedimet përmes të cilave synojnë të përmirësojnë raportet ndërmjet dy vendeve. Detaje të takimit nuk janë publikuar. Por, Merkel në adresimin e saj për studentët dje në Varshavë, inkurajoi Poloninë që të mos bllokojë Kushtetutën evropiane.
XS
SM
MD
LG