Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën tetë persona u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën në disa sulme me gaz helmues në Falluxha të Irakut. Në shënjestër të sulmuesve vetëvrasës ishin autobotët me gaz klori. Në mesin e të plagosurve janë edhe gjashtë ushtarë amerikanë dhe dhjetëra fëmijë.
XS
SM
MD
LG