Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai filloi vizitën zyrtare në Gjermani dhe në Francë. Ai do të marrë një çmim ndërkombëtar për udhëheqje në Gjermani dhe do të takohet me kancelaren Angela Merkel. Në Francë, ai do të pritet nga presidenti Jacques Chirac.
Ndihma për ndërtimin e Afganistanit do të jetë njëra nga temat kryesore të takimeve.
XS
SM
MD
LG