Ndërlidhjet

HONG KONG


Qindra persona marshuan nëpër rrugët e Hong Kongut duke kërkuar demokraci dhe respektim të plotë të të drejtës së votës në këtë territor. Tubimi u mbajt një javë para se komiteti zgjedhor me 800 vende të zgjedh liderin e ri me mandat pesë vjeçar.
XS
SM
MD
LG