Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 11 persona u vranë në sulmet e sotme të kryengritësve, që në shënjestër kishin civilët dhe forcat e sigurisë në Irak.
Ndërkohë, ushtria amerikane njoftoi se tetë ushtarë amerikanë u vranë në të tjera sulme. Shtatë prej tyre u vranë në operacione ushtarake, ndërsa njëri në incident afër Tikritit.
XS
SM
MD
LG