Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Rreth një mijë mbështetës të opozitës liberale dhe socialiste u bashkuan sot në protestën në Shën Petersbug, kundër zgjedhjeve rajonale të javës së kaluar. Protestuesit kundërshtuan presidentin Vladimir Putin.
Zgjedhjet e 11 marsit u fituan nga partitë që mbështeten nga Putin dhe ato u vlerësuan si sprovë për zgjedhjet e ardhshme presidenciale.
XS
SM
MD
LG