Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja e shtetit do të takohet sot me përfaqësuesit elartë të Bashkimit Evropian, në prag të përgatitjeve të samitit SHBA-BE që më 30 prill në Uashington.
Statusi i ardhshëm i Kosovës do jetë një ndër temat e diskutimit të Condoleezza Rice dhe ministrit të Jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier, Shefit për Politikë të Jashtme dhe Siguri Javier Solana dhe Komisioneres për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero-Waldner.
Përveç Kosovës do të trajtohen edhe Lindja e Mesme dhe programi bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG