Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit do të takohet sot me përfaqësuesit e lartë të Bashkimit Evropian, në prag të përgatitjeve të samitit SHBA-BE më 30 prill në Uashington.
Statusi i ardhshëm i Kosovës do jetë një ndër temat e diskutimit të Condoleezza Rice dhe ministrit të Jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier, Shefit për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Javier Solana dhe eurokomisioneres për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero-Waldner.
Përveç Kosovës do të trajtohen edhe Lindja e Mesme dhe programi bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG