Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad dhe ai armen, Robert Koaçarian përuruan gazësjellësin që do transportojë gazin iranian në Armeni.
Me përfundimin e transportuesit Armenia do marrë 2.5 milionë metër kub gaz në vit, çfarë heq varshëmrinë e Armenisë nga gazi i shtrenjtë rus.
XS
SM
MD
LG