Ndërlidhjet

PEKIN


Kina synon të sfidojë dominimin e Boing dhe Airbus, përkatësisht kompani amerikane dhe evropiane të prodhimit të aeroplanëve.
Qeveria kineze njoftoi se është marrë vendimi për ndërtimin e një tipi të ri aeroplani civil me kapacitet të madh.
XS
SM
MD
LG