Ndërlidhjet

ZAGREB


Ish ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara Richard Holbrooke tha se Rusia "duhet të jetë e përgjegjshme" dhe të mos pengojë vendimin për statusin e Kosovës, që ka propozuar kryenegociatori Martti Ahtisari.
Në intervistën për numrin e sotëm të gazetës "Jutarnji List" të Zagrebit, ai tha se ka ardhur koha që të ndryshohet Marrëveshja e Dejtonit dhe paralajmëroi se ekziston rreziku i një lufte të re në Ballkan nëse nuk zgjidhet statusi i Kosovës.
XS
SM
MD
LG