Ndërlidhjet

PRAGË


Zëvendëskryenegociatori iranian për programet bërthamore Ali Hosseini Tash i hodhi poshtë raportet sipas të cilave Rusia ka ndaluar furnizimin e Iranit me lëndë djegëse për programet bërthamore, derisa Teherani të ndalojë pasurimin e uraniumit.
Po sot, Ministri i Jashtëm i Iranit Manuchehr Mottaki u takua me përfaqësuesin e Afrikës së Jugut në Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ky vend është kryesues i radhës i KS të KB dhe ka ofruar disa shtesa në projekt rezolutën e re me sanksione ndaj Iranit.
XS
SM
MD
LG