Ndërlidhjet

GJENEVË


Ndotja dhe ngrohja globale mund të shkatërrojë disa nga lumenjtë më të rëndësishëm në botë. Një e pesta e mbi 10 mijë gjallesave që jetojnë në ujërat e ëmbla janë zhdukur, apo janë në rrezik zhdukjeje për të njëjtat arsye, bën të ditur raporti i një prej organizatave të mjedisit me qendër në Gjenevë.
XS
SM
MD
LG