Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi hetime të veçanta rreth tri tragjedive që goditën Rusinë që nga fundjava. Rreth 200 persona humbën jetën nga rrëzimi i një aeroplani, fatkeqësia në minierë dhe zjarri në një shtëpi të të moshuarëve.
"Natyrisht, hetimet duhet të bëhen sipas kritereve më të larta për të zbuluar shkaqet e këtyre tragjedive dhe për të nxjerrë konkluzionet" tha Putin.
Hetimet do të udhëhiqen nga kryeministri Mikhail Fradkov.
XS
SM
MD
LG