Ndërlidhjet

BAKU


Azerbejxhani tha se po kërkon ndihmën e Shteteve të Bashkuara për ndërtimin e një gazsjellësi të ri për eksport në Evropë. Zyrtarët në Baku thanë se Ministri i Jashtëm Elmar Mamediarov dhe Sekretarja amerikane e Shtetit Condolezza Rice pritet të nënshkruajnë memorandumin e mirëkuptimit për bashkëpunim energjetik, me 22 mars në Uashington.
XS
SM
MD
LG