Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e NATO-s kanë përdorë helikopterë për të evakuar afro 600 banorë të fshatrave në Afganistanin jugor, të goditura nga vërshimet. Forca ndihmëse ndërkombëtare e sigurisë, e njohur (ISAF), ka kumtuar se përkundër motit të lig dhe reshjeve të vazhdueshme, helikopterët holandezë dhe amerikanë i kanë shpëtuar njerëzit në rajonet ndërmjet provincave Helmand dhe Uruzgan.
XS
SM
MD
LG