Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komisioni ndërkombëtar për kërkesat e periudhës së Holokaustit i ka përmbyllur përpjekjet e veta. Në një raport të publikuar mbrëmë në Uashington, thuhet se 48 mijë personave që e mbijetuan Holokaustin dhe trashëgimtarëve të tyre, u janë paguar më se 300 milionë dollarë. Ky komision, i formuar në vitin 1998, e që udhëhiqej nga ish sekretari amerikan i shtetit, Lawrence Eagelburger, njoftoi se i ka përfunduar kërkesat dhe proceset e apelit.
XS
SM
MD
LG