Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Çështje të Evropës dhe të Evroazisë David Kramer tha sot se nuk mund të përjashtojë mundësinë e vetos së Rusisë për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për Kosovën. Agjencia e lajmeve Rojter njoftoi se zyrtari amerikan e bëri këtë koment në Bruksel para takimeve me zyrtarët evropianë.
Ai gjithashtu shprehi shqetësimin e Uashingtonit rreth shitjes së armëve nga Rusia për vendet e tilla si Irani, Siria apo Venezuela.
XS
SM
MD
LG