Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad përsëriti qëndrimin "rreth të drejtës për programe bërthamore dhe kërkoi që perëndimi ta pranojë këtë".
"Ata nuk mund t'i bëjnë dëm popullit iranian. Ata po provojnë të ndalojnë zhvillimin tonë, por të gjithë janë të vetëdijshëm se nuk mund ta bëjnë këtë" tha Ahmadinejad, në fjalimin në televizion, në ditën kur Këshilli i Sigurimit i KB pritet të diskutojë rreth rezolutës së re me sanksione kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG