Ndërlidhjet

BRUKSEL


"Shpresojmë që do të paraqesim qëndrim të unifikuar për çështjen e Kosovës" tha Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Çështje të Evropës dhe të Evroazisë David Kramer, në Bruksel, njoftojnë agjencitë ndërkombëtare të lajmeve.
Sipas tij, Shtetet e Bashkuara synojnë që të kenë përkrahjen e Rusisë për çështjen e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG