Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Francës, Phillipe Douste-Blazy arriti sot në Prishtinë, ku do të takohet me zyrtarët më të lartë kosovarë dhe ndërkombëtarë. Pritet që temë e diskutimeve do të jetë plani i të dërguarit të Kombeve të Bashkuara, Martti Ahtisari për statusin e Kosovës. Pas Prishtinës, zoti Douste – Blazy viziton Beogradin dhe Podgoricën.
XS
SM
MD
LG