Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po i vazhdon bisedimet për ashpërsimin e sanksioneve kundër Iranit për shkak të programit të tij bërthamor. Indonezia, Katari dhe Afrika Jugore kanë dhënë amandamente në propozim-rezolutën e paraqitur nga pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit dhe Gjermania. Ambasadori i Katarit tha se për këtë propozim me gjasë nuk do të diskutohet këtë javë. Ambasadori francez, megjithatë, tha se shpreson se për këtë çështje do të votohet këtë fundjavë.
XS
SM
MD
LG