Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani me sukses ka bërë testin e raketave bërthamore, ka njoftuar ushtria pakistaneze. Është thënë se rreze veprimi i raketave ishte 700 kilometra dhe mund të bartta të gjitha llojet e kokave luftarake. Pakistani dhe fqinji i tij India, poashtu me armatim bërthamor, në mënyrë rutinore kanë zhvilluar prova raketore bërthamore gjatë viteve të fundit.
XS
SM
MD
LG