Ndërlidhjet

BAGDAD


Një zyrtar i lartë irakian tha se qeveria e Irakut po zhvillon bisedime me disa grupe të kryengritësve rreth mundësisë së bashkimit të forcave kundër Al Kaidës. Ai tha se arritja e marrëveshjes duket se është afër dhe ajo synon largimin e Al Kaidës nga Iraku.
XS
SM
MD
LG