Ndërlidhjet

KABUL


Së paku 69 talebanë janë vrarë gjatë luftimeve në rajonin e Helmandit, bëjnë të ditur burimet zyrtare afgane.
Në të tjera zhvillime Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates shprehu shqetësimin pas lirimit të pesë talebanëve në shkëmbim të gazetarit italian të rrëmbyer në Afganistan.
Gates tha se ujdia ishte arritur "mes qeverisë afgane dhe italianëve", por theksoi se kjo do nxiste talibanët për rrëmbime të reja.
XS
SM
MD
LG