Ndërlidhjet

LONDËR


Ministria e Mbrojtjes tha se 15 anëtarë të flotës britanike u rrëmbyen nga ekipe të anijeve iraniane në Gjirin Persik. Sipas Ministrisë, ata ishin në patrullë rutinore në ujërat territoriale të Irakut, kur u rrethuan dhe u dërguan në ujërat iraniane.
Londra kërkoi lirimin e menjëhershëm të tyre.
XS
SM
MD
LG