Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjatë bisedimeve të javës së ardhme në Bruksel, nënsekratari amerikan i shtetit Nikolas Bërns do të mbështesë fuqishëm planin e kryenegociatorit Marti Ahtisari për Kosovën, ka bërë të ditur Departamenti i Shtetit.
"Bërns do të ketë një varg takimesh kushtuar Kosovës me udhëheqësit evropianë dhe me këtë rast ai do ta komunikojë mbështetjen e fuqishme amerikane për planin e Ahtisarit", ka deklaruar Shon Mekormak, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit.
XS
SM
MD
LG