Ndërlidhjet

BERLIN


Udhëheqësit e Bashkimit Evropian filluan kremtimin e 50 vjetorit të krijimit të Unionit. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka ftuar drejtuesit e vendeve anëtare në një koncert në Filarmoninë e Berlinit. Nesër vendet anëtare do nënshkruajnë Deklaratën e Berlinit lidhur me parimet dhe qëllimet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG