Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 persona u vranë e mbi 30 të tjerë u plagosën nga një sulm vetvrasës pranë një stacioni policie në Bagdad. Shumica e viktimave ishin sunitë.
Në të tjera incidente në pjesë të ndryshne të Irakut u vranë së paku 30 njerëz.
Në Bagdad sot u gjetën dhe kufomat e 10 personave të vrarë me armë zjarri.
XS
SM
MD
LG