Ndërlidhjet

KJEV


Policia çeke dhe ukrainase në aksione të përbashkëta kanë shkatërruar një rrjet të krimit të organizuar të përfshirë në trafikun e njerëzve dhe prostitucion. 15 veta, përfshi dhe kreun e grupit u arrestuan.
Rrjeti në fjalë kishte detyruar të punonin si prostituta në Republikën Çeke rreth 200 femra nga Ukraina.
XS
SM
MD
LG