Ndërlidhjet

JEREVAN


Kryeministri i Amrenisë, Andranik Markarian vdiq sot nga sulmi në zemër. I ndjeri Markarian ishte 55 vjeçar dhe në postin e kryeministrit ishte caktuar në vitin 2000. Ky emërim ishte bërë në një periudhë të tensionuar politike pas sulmeve të armatosura kundër parlamentit, me ç'rast ishte vrarë kryeministri i atëhershëm, Vazgan Sargsian dhe disa policë në tetor të vitit 1999.
XS
SM
MD
LG