Ndërlidhjet

TOKIO


Një varg tërmetesh të fuqishme sot përsëri e goditën ujdhesën më të madhe japoneze Honshu, një ditë pasi tërmeti me fuqi 6.9 ballësh shkaktoi vdekjen e një njeriu dhe plagosjen e rreth 200 të tjerëve.
Autoritetet kanë raportuar 175 dridhje të reja të tokës, nga të cilat njëra kishte fuqinë 5.3 ballë të Rihterit.
XS
SM
MD
LG