Ndërlidhjet

LONDËR


Shefja e diplomacisë britanike, Margaret Beket ka mirëpritur planin e zotit Ahtisari, që i jep Kosovës pavarësi të mbikqyrur, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
"Këto propozime do t'i japin Kosovës qartësi rreth të ardhmes së saj. Kjo është jetike për zhvillimin politik dhe ekonomik", tha Beket. Më tej ajo ka shtuar se "kjo do t'i mundësojë Ballkanit të ndahen nga konfliktet e së kaluarës së afërt dhe të lëvizin drejt së ardhmes drejt integrimit të plotë në strukturat evropiane dhe euro-atlantike".
XS
SM
MD
LG