Ndërlidhjet

MOSKË


Presidentët e Rusisë dhe Kinës theksuan se kriza rreth programeve bërthamore të Iranit duhet të zgjidhet ekskluzivisht me mjete paqësore.
Presidenti kinez, Hu Xhintao dhe ai rus, Vladimir Putin kërkuan nga Irani të marrë të gjitha hapat për të përmbushur rezolutat e Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG