Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki – moon i bëri thirrje Izraelit dhe bashkësisë ndërkombëtare që t'i japin "njëfarë hapësire politike", qeverisë palestineze të unitetit, në të cilën do të përmbushte kërkesat për ndërprerjen e dhunës dhe njohjen e Izraelit. Ai i bëri këto komente në konfrencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Izraelit Ehud Olmert, në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG