Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka filluar t'i marrë në pyetje 15 marincat britanikë që gjenden në paraburgim. Zv. ministri i Jashtëm Mehzi Mostafavi ka deklaruar se është Irani ai që do të vendosë nëse grupi "qëllimisht apo rastësisht" ka hyrë në ujërat territoriale iraniane.
Radikalët në Iran duan që britanikët të akuzohen për spiunazh dhe të gjykohen.
XS
SM
MD
LG