Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se i ka kapur dy udhëheqësit e dyshuar të sulmeve me automjete bomba, që janë përgjegjës për valën e sulmeve, në të cilat rreth 900 civilë e kanë humbur jetën dhe rreth 2 mijë janë plagosur, shumica në Bagdad. Të dyshuarit janë kapur javën e kaluar më veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG