Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministrat e Rusisë dhe Letonisë nënshkruan marrëveshjen e shumëpritur për kufirin ndërmjet dy vendeve. Kjo çështje ishte e paqartë që nga shpërbërja e Bashkimit Sovjetik në vitin 1991.
NATO dhe Bashkimi Evropian mirëpritën nënshkrimin e marrëveshjes, që tani duhet të ratifikohet nga parlamentet e dy vendeve.
XS
SM
MD
LG