Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Kina nënshkruan marrëveshje të reja për tregtinë në vlerë prej 4 miliardë dollarësh, që përfshijnë lëmi të tilla si: metalet dhe minierat. Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe homologu i tij kinez Hu Jintao u pajtuan sot rreth marrëveshjeve, gjatë takimit në Moskë.
XS
SM
MD
LG