Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri Vojisllav Koshtunica tha sot se Serbia është e bindur që Rusia do të hedh poshtë planin që i jep Kosovës pavarësi të mbikqyrur me "veto historike" në Këshillin e Sigurimit të KB.
"Jemi të bindur se propozimi do të dështojë në Këshillin e Sigurimit dhe kjo do të hap derën për proces të ri negociator me një ndërmjetës të ri" tha Koshtunica.
XS
SM
MD
LG