Ndërlidhjet

TEHERAN


Televizioni shtetëror iranian shfaqi një video të ushtarëve britanikë të kapur në Gjirin Persik të premten e kaluar. E vetmja femër në këtë grup, Faye Turney tha se është trajtuar mirë.
"Është e qartë se ne kemi hyrë pa leje në ujërat e tyre. Ata ishin shumë të sjellshëm, mikpritës dhe njerëz të mirë. Ata nuk na lënduan" tha Turney. Televizioni publikoi edhe një letër në të cilën thuhej se ajo është liruar të shkojë në shtëpi.
XS
SM
MD
LG