Ndërlidhjet

TEHERAN


Minsitri i Jashtëm iranian, Manucher Mottaki kërkoi që Britania të pranojë se 15 ushtarët janë arrestuar në ujërat e Iranit. Televizioni iranian paraqiti më herët grupin e ushtarëve, përfshirë të vetmen femër, e cila pranonte se kanë hyrë pa leje në ujërat iraniane në Gjirin Persik, të premten e kaluar.
Ministri i Mbrojtjes i Britanisë, Des Brown e cilësoi të "papranueshme" këtë paraqitje.
"Jam i fokusuar në lirimin e menjëhershëm të njerëzve tanë dhe në përkrahjen që u duhet familjeve të tyre në këtë kohë të vështirë" tha Brown.
XS
SM
MD
LG